17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Grupa „Heide-Kids” z Paderborn „wytańczyła” 1240 € na rzecz niepełnosprawnych dzieci w Przemyślu

Już po raz kolejny Heidi Wernerus-Neumann Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl z siedzibą w Paderborn razem z jego członkami zebrali środki finansowe na rzecz naszego miasta. 18 stycznia 2009 r. w naszym partnerskim Paderborn w Centrum „Bonifatius-Förderzentrum” miała miejsce inscenizacja bajki w wykonaniu 70–ga dzieci i młodzieży pod kierownictwem p. Margot Temme. W tym roku udało się zebrać 1 040 € z przedstawienia i dodatkowo 200 € na rzecz niepełnosprawnych dzieci w Przemyślu przekazało Biuro Podróży ”Jawa-Reisen”. Pieniądze zostały przelane już na konto Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy Wyb. Jana Pawła II w Przemyślu, które już od kilkunastu lat jest stale wspierane przez naszych niemieckich przyjaciół.

W 2007 r. na ten cel zostało przekazane 910 € a w roku ubiegłym z okazji 15-lecia współpracy partnerskiej między Przemyślem a Paderborn niemieckiemu Towarzystwu udało się zebrać na rzecz Ośrodka 928 €.
Serdeczne podziękowania należą się członkom Towarzystwa, a przede wszystkim występującym dzieciom za ich zaangażowanie i poświęcenie oraz rodzinie Temme, która społecznie zajmuje się organizacją przedstawień, opracowuje choreografię i pracuje z dziećmi.

opr. Iwona Liweń
Wydział Kultury, Promocji i Turystyki UM

JPGArtykuł, który ukazał się w "Neue Westfalische"

JPGGrupa „Heide-Kids”

Opublikował:  | Data publikacji: 28-01-2009 13:19
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:29