11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Muzeum zaprasza na wystawę fotografii "Przez Atlas"

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej zaprasza na wystawę fotografii Grzegorza Karnasa pt. "Przez Atlas". Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 23 stycznia br. (piątek) o godz. 17.00 w Atelier fotograficznym Bernarda Hennera w Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

O swojej podróży i doznaniach tak pisze autor zdjęć: ">>Przez Atlas<< - to fotograficzny zapis, ponad tysiąckilometrowej podróży rowerem od wybrzeża morza Śródziemnego  do Marrakeszu. Cele, który razem z Grzegorzem Kajdrowiczem postawiliśmy sobie, było pokonanie gór Atlas. Jedziemy przez teren stanowiący peryferie państwa zajęty przez pustynne i kamieniste płaskowyże, poprzecinany dolinami wyschniętych rzek ginących w piaskach pustyni a zamieszkany przez Berberów. Wszystko dookoła jest egzotyczne, a jednak najciekawsze są spotkania z ludźmi. Berberyjski kowal zaprasza nas na skromny poczęstunek, a marokańscy rolnicy zapewniają nam nocleg w swojej najlepszej izbie, innym razem ktoś częstuje nas słodką zieloną herbatą. Tak właśnie Islam nakazuje traktować wędrowców. Twarze tych ludzi starałem się zapamiętać ".

JPGGrzegorz Karnas "Przez Atlas"

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl