12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Komunikat Fundacji "Dbam o zdrowie"

Fundacja „Dbam o Zdrowie” w przyszłym tygodniu rozpocznie wysyłkę listów do beneficjentów akcji „Podaruj Zdrowie” z Podkarpacia. Akcja swoim zasięgiem objęła aż pięć miast: Rzeszów, Przemyśl, Mielec, Krosno i Sanok. Honorowy patronat akcji „Podaruj zdrowie” objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Akcja trwała na terenie Rzeszowa, Przemyśla, Mielca, Krosna i Sanoka. Dzięki pomocy ze strony władz wojewódzkich, urzędów miast oraz Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, które użyczyły lokali na Tymczasowe Biura Rejestracji oraz oddelegowały osoby do przyjmowania wniosków, a także mediów lokalnych, które na bieżąco informowały o akcji „Podaruj Zdrowie” zebraliśmy udało się zebrać 2489 wniosków. – Gdy planowaliśmy akcję, zakładaliśmy, że weryfikacja poprawności złożonych wniosków potrwa, najdalej do końca grudnia. Ponieważ liczba wniosków przekroczyła nasze oczekiwania i plany – jest ich aż 2489 - spowodowało to, że proces ich weryfikacji się wydłużył – wyjaśnia Małgorzata Marchewka z Fundacji „Dbam o Zdrowie”.

- Wszyscy, których wnioski spełnią wymagane kryteria otrzymają pomoc – dodaje Marchewka.

W połowie przyszłego tygodnia (28.01.br.) Fundacja „Dbam o Zdrowie” wyśle pierwsze listy do beneficjentów akcji „Podaruj Zdrowie” z Rzeszowa. Następnie informacje o kwocie przyznanej pomocy oraz adresie Apteki „Dbam o Zdrowie” z terenu Podkarpacia, w której będą mogli oni odebrać kartę na dofinansowanie zakupu leków (wcześniej osoby składające wniosek same deklarowały, w której Aptece chcą odebrać kartę – przyp.) otrzymają beneficjenci z Przemyśla, Mielca, Krosna oraz Sanoka.

Wnioski mogły składać osoby chore, których miesięczny dochód brutto nie przekracza 1000 złotych. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Pomoc zostanie przekazana w postaci kart „Podaruj Zdrowie”. Karty na zakup leków będzie można realizować na terenie całej Polski w Aptekach „Dbam o Zdrowie”, w których znajdują się specjalne terminale do ich obsługi. Na karcie będzie też informacja, do kiedy należy wykorzystać kwotę przyznanej pomocy.

Na ponad pięć tysięcy organizacji pożytku publicznego działających w Polsce, żadna nie próbowała dotąd pomóc pacjentom aptek, którzy nie mają pieniędzy na wykup niezbędnych do terapii leków Fundacja nieprzypadkowo powstała z inicjatywy aptek, a konkretnie grupy Aptek „Dbam o Zdrowie”. Farmaceuci najlepiej wiedzą, co czuje pacjent, którego nie stać na kontynuowanie terapii i kupno leków. Dotychczas działania w zakresie dofinansowania leków podejmowało tylko państwo. Fundacja umożliwia wsparcie pacjentów także przez firmy prywatne.
Akcja Fundacji „Dbam o zdrowie” w województwie podkarpackim nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A. oraz Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA S.A.
Akcję wsparły także hurtownia Aptekarz Sp. z o.O. oraz firmy farmaceutyczne Zentiva, Pliva Grupa Barr, Polfa Grodzisk, a także IDEO z Rzeszowa oraz drukarnia Arteks z Łańcuta.


Dodatkowych informacji o akcji udziela:
Biuro Fundacji „Dbam o Zdrowie”:
tel. /+48 42/ 61 33 550, /+48 42/ 61 33 512
fax. /+48 42/ 61 33 433

Opublikował:  | Data publikacji: 21-01-2009 15:48
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:28