19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie Miast Papieskich

W dniu 13 stycznia br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla wziął udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym prezydentów, burmistrzów i wójtów miast i gmin papieskich. Odbyło się ono w sekretariacie Episkopatu Polski. Uczestnicy tego wydarzenia dokonali również podsumowania obchodów VIII Dnia Papieskiego w Polsce, podczas którego prowadzona była kwesta na fundowanie kolejnych stypendiów dla uzdolnionej młodzieży i studentów pochodzących z ubogich rodzin. Zebrana podczas niej kwota ponad 6 mln zł pozwoli na ufundowanie kolejnych stypendiów, a taką pomocą stypendialną, która nazywana jest „żywym” pomnikiem Ojca św. Jana Pawła II objętych jest już ponad 2100 osób. Ogłoszony został też termin i hasło kolejnego Dnia Papieskiego.

IX Dzień Papieski obchodzony będzie w całej Polsce w niedzielę 11 października, a jego hasło brzmieć będzie- Jan Paweł II – Papież Wolności

W całej Polsce jest 54 miasta, które podczas swojego pontyfikatu odwiedziła Ojciec Święty. Obecni na spotkaniu przedstawiciele tych miast dyskutowali też o formach i możliwościach docierania z przesłaniem pontyfikatu Jana Pawła II szczególnie do dzieci i młodzieży oraz o podejmowanie wspólnych inicjatyw mających na celu połączenie miast papieskich tzw. szlakiem papieskim i jego promowanie, które stanie się jednocześnie promocją wszystkich tych miejscowości.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta
Opublikował:  | Data publikacji: 16-01-2009 12:09
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:22