22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
plakat turystyczna majowka.jpeg
Turystyczna majówka 2015

Zwiedzanie przemyskich podziemi, Rodzinny rajd "Rowerem z Biało-Czerwoną", Wieczór Piosenki studenckiej i turystycznej, Kiermasz i wycieczki turystyczne, Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenką Turystyczną, Zespoły: JAK, Latający Dywan, Anna Ciaszkiewicz - Ballady ponad mgłą,
Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z towarzyszeniem Jacka Królika, Tomasza Kupca i Gerty Szymańskiej.

Kultura
3maja_2015.jpeg
224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent Miasta Przemyśla, Rada Miejska w Przemyślu oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają mieszkańców do udziału w uroczystościach z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Edukacja i sport
dzień Nauki 2015.04.10.jpeg
Zapraszamy na VI edycję Dnia Nauki

W imieniu Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w dniu 7 maja br.  zapraszamy na VI edycję Dnia Nauki. Wydarzenie to już na dobre wpisało się w kalendarz wydarzeń naszego miasta, a towarzyszą mu konkursy, gry i zabawy rozwijające wiedzę z różnych dziedzin życia społecznego i naukowego. Poniżej prezentujemy szczegółowy program wydarzenia.

Rada Miejska
Posiedzenie Komisji Edukacji i Sportu

Porządek posiedzenia Komisji Edukacji i Sportu Rady Miejskiej w Przemyślu w dniu 29.04.2015 r., godz. 16.00 Urząd Miejski, sala nr 19

Organizacje pozarządowe
rózne 15.04.2015 098.jpeg
Uczestnicy WTZ odwiedzili Urząd Miejski w Przemyślu

W dniu 16.04.2015 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przemyślu przy ul. Sobótki 23 wraz z opiekunami odwiedzili Urząd Miejski w Przemyślu, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem kilku wybranych wydziałów oraz pracą radnych Rady Miejskiej.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
roboty_drogowe.png
Za kilka dni rozpoczyna się przebudowa ul. Rogozińskiego

Od kilku tygodni trwa przebudowa sieci wodociągowej przy ul. Rogozińskiego w Przemyślu. To przygotowania do realizacji projektu przebudowy tej ulicy od skrzyżowania z ulicą Borelowskiego. Prace obejmą również fragment ulicy Buszkowickiej. W dniu 29 kwietnia br. oficjalnie zostanie przekazany plac budowy wykonawcy. W związku z powyższym po weekendzie majowym od dnia 4 maja br. należy spodziewać się utrudnień i czasowych zmian organizacji ruchu o czym będziemy na bieżąco Państwa informować. Prosimy mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie i dostosowywanie się do niego w miejscach prowadzonych prac.

Gospodarka
puig_maxi.png
Odbędzie się konferencja gospodarcza „Dzień Ukraińskiego Biznesu w Polsce”

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza ma przyjemność poinformować, iż wraz z Międzynarodowym Centrum Prawniczym EUCON przystępuje do organizacji wydarzenia gospodarczego zaplanowanego na maj 2015 r. pod hasłem: „Dzień Ukraińskiego Biznesu w Polsce” połączonego z prezentacją projektów ukraińskich opracowanych przez ukraińskich przedsiębiorców planujących nowe działania gospodarcze w Polsce. Wydarzenie stanowi kontynuację wcześniejszej inicjatywy PUIG, jaką był Dzień Polskiego Biznesu w Ukrainie, który odbył się 6 grudnia 2014 r. w Kijowie.