-6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
zmiana_rj.jpeg
Autobusy MZK nie będą jeździć do gminy Żurawica.

Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że Wójt Gminy Żurawica wypowiedział Gminie Miejskiej Przemyśl porozumienie w sprawie świadczenia usług transportu publicznego. Oznacza to, że po dniu 31 stycznia 2016 r. nie będzie kursowała linia numer 7 (trasa: Przemyśl, ul. Jagiellońska - Wyszatyce) natomiast linia numer 3 będzie kończyła swój bieg na granicy Miasta (Zakład Gazowniczy).

Kultura
retro_1.jpeg
„Przemyskie retro” na zakończenie projektu Eden sztuki „Od juniora do seniora”.

Eden sztuki – „Od juniora do seniora” był rozłożony w czasie i trwał od 18 września do 22 listopada 2015 r. Była to interdyscyplinarna i międzypokoleniowa inicjatywa, która miała na celu przełamywanie stereotypów i konfrontowanie różnych spojrzeń. Projekt pobudzał do wymieniania się wiedzą i umiejętnościami, do wspierania w tych obszarach, gdzie starsi i młodsi mogą się uzupełniać. EDEN SZTUKI to swoisty most pokoleniowy, który miał choć po części uratować gromadzoną przez całe życie wiedzę. Pokazać, że seniorzy ciągle są „skarbnicą wiedzy i mądrości”, a juniorzy stają się dla starszych przewodnikami po świecie nowych technologii. Projekt obalał rodzące się stereotypy i uzupełniał brak naturalnych przestrzeni do kontaktów międzypokoleniowych. Zawierał różnorodne elementy kulturotwórcze - od koncertów i przedstawień teatralnych po wystawy, konkursy i warsztaty.

 

Rada Miejska
DSC_1028.jpeg
Porządek obrad XVII (17) Sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 26.11.2015 r.

Uprzejmie zapraszam na XVII (17) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 26 listopada 2015 r. (czwartek) o godz. 9.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
szkolenie_pierwsza_pomoc_1.jpeg
Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Mając na względzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców załatwiających sprawy w Urzędzie Miejskim i osób zatrudnionych w  urzędzie, pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu wzięli czynny udział w warsztatach szkoleniowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie odbyło się w dniach 19-20 listopada 2015 r. przy współudziale Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego oraz Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Paramedyk”.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
kald4.jpeg
Symboliczne otwarcie kładki pieszo – rowerowej.

W dniu 30 października tuż po go godzinie 9:00, została oddana do użytku kładka pieszo - rowerowa. Pierwsi przespacerowali się nią - dokonując symbolicznego otwarcia - Marszałek Województwa i Prezydent Miasta.

Gospodarka
happening_1.jpeg
Happening ekologiczny.

W ramach kolejnej odsłony ekologicznej akcji informacyjno-edukacyjnej, prowadzonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu pod nazwą "Kochasz dzieci nie pal śmieci", 13 listopada przy współudziale uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Przemyślu został zorganizowany Happening Ekologiczny.