13 °C
  • PL
  • EN
  • DE

| Program 500+ | Sprawdź indeks jakości powietrza w Przemyślu | Utrudnienia na ul. Klonowicza| MPEC Sp. z o.o. informuje, iż od dnia 27 czerwca do 3 lipca br. - w związku z konserwacją sieci ciepłowniczej - nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody.

×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
List
Oświadczenie Prezydenta Miasta Przemyśla w sprawie wydarzeń podczas Panachydy 27 czerwca 2016 r.

Wydarzenia, które miały miejsce podczas corocznej procesji przez miasto, której celem był cmentarz przy ul. Kasztanowej, czyli tradycyjnej Panachydy, wymagają zajęcia stanowiska przez władze miasta Przemyśla, a także wyjaśnienia powtarzanych wielokrotnie, a nieprawdziwych informacji i zarzutów.

Kultura
pl 7 07 2016.jpeg
Koncert wart polecenia - DE ONTZETTING z Holandii

7 lipca 2016 r. godz. 19.00 (wstęp wolny), Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego

DE ONTZETTING - duży zespół dęty z rozbudowaną grupą perkusyjną (concert band). Orkiestra studencka założona w 1985 roku w Wageningen w Holandii, początkowo jako luźna grupa muzykujących wspólnie przyjaciół, by później przekształcić się w duży, stale koncertujący zespół. Młody skład zespołu sprawia, że entuzjazm, zapał i radość płynąca ze wspólnej gry, pcha go z koncertami w różne zakątki świata.

Edukacja i sport
end_of_school_m.jpeg
Udanych wakacji!

Drogie Dzieci, Droga Młodzieży, Szanowni Nauczyciele!

Skończył się kolejny rok pracy w przemyskich szkołach, rok który z pewnością dał wiele satysfakcji uczniom, nauczycielom i opiekunom. Po podsumowaniu jakim jest uroczyste spotkanie w gronie społeczności szkolnej, wręczenie świadectw i zapewne wielu wyróżnień, czas na zasłużony odpoczynek. Życzę Przemyślanom rozpoczynającym wakacje, aby były one radosne, intensywne i słoneczne. Gdziekolwiek je spędzicie, niech pozostawią one w Waszej pamięci niezapomniane wrażenia. Udanych wakacji!

Rada Miejska
listy_gratulacyjne.jpeg
Uroczyste oświadczenia Rady Miejskiej w Przemyślu

                                                    

Organizacje pozarządowe
lodołamacze 2016.jpeg
Konkurs „Lodołamacze 2016”

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłosiły XI edycję konkursu „Lodołamacze”...

"Nasz Przemyśl"
O. Bogusław Dąbrowski wśród ugandyjskiej młodzieży
Obudzić serce i świadomość

aut. Ryszard Kosterkiewicz, styczeń 2005.

Nasza misja w Kakooge

Franciszkanin, ojciec Bogusław Dąbrowski, nie jest przemyślaninem z urodzenia. Spędził w naszym mieście zaledwie 7 lat, ale pozostawił po sobie nie tylko pamięć. Jako katecheta pracował w Szkole Podstawowej nr 3 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. Przez jakiś czas był też spowiednikiem i opiekunem duchowym pensjonariuszy przemyskiego zakładu karnego. Jednak najbardziej dał się zapamiętać jako aktywny organizator i społecznik.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Gospodarka
Parr_1.jpeg
Spotkanie informacyjne w przemyskim PARR.

5 czerwca 2016 r. w siedzibie Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe pt. „Własna firma - możliwości wsparcia ze środków Unii Europejskiej osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą, zamieszkałych w Przemyślu i powiecie przemyskim”. Spotkanie skierowane było do osób zamierzających założyć własną działalność gospodarczą.