29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
1_września_6.jpeg
76. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Prezydent Miasta Przemyśla oraz Dowódca Garnizonu Przemyśl serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału w uroczystościach upamiętniających 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej, które odbędą się 1 września 2015 w Przemyślu.

Kultura
PLAKAT_Festiwal_Kultury_RP_m.jpeg
II Festiwal Kultury Rzeczypospolitej.

Spektaklem "Rekonstrukcja poety" Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, który odbędzie się 5 września w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, rozpocznie się II Festiwal Kultury Rzeczypospolitej. Ideą odbywającego się we wrześniu i październiku w Przemyślu Festiwalu jest prezentacja dziedzictwa dawnej Rzeczypospolitej połączona ze współczesną refleksją międzynarodowego grona naukowców i publicystów skupionych wokół tej cennej inicjatywy. Festiwal swoim Honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Organizatorami Festiwalu są: New Direction - The Foundation for European Reform, Stowarzyszenie Twórców Rzeczpospolitej, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz samorząd Miasta Przemyśla.

 

 

Edukacja i sport
początek_szkoły.jpeg
Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016.

Drodzy uczniowie, Szanowni nauczyciele i pracownicy przemyskiej oświaty,

1 września po raz pierwszy w tym roku szkolnym zabrzmią dzwonki w przemyskich szkołach i placówkach oświatowych.

Rada Miejska
Posiedzenie Komisji Edukacji i Sportu

Porządek posiedzenia Komisji Edukacji i Sportu Rady Miejskiej w Przemyślu w dniu 02.09.2015 r., godz. 16.00 w sali Nr 19 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
logo_szlachetna_paczka.jpeg
Poszukiwani wolontariusze Szlachetnej Paczki.

Trwa kolejna edycja projektu Szlachetna Paczka. Chętni do pomocy jako wolontariusze mogą się już rejestrować na stronie www.superw.pl Poszukiwani są również chętni pomóc sponsorzy, którzy przyczynią się do szczęścia rodziny i zrobią dla niej paczkę.

 

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
strona.jpeg
Powstal film promujący budowę obwodnic Przemyśla

W związku z zakończeniem realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi obwodowej miasta Przemyśla łączącej drogę krajową nr 28 z drogą wojewódzką nr 885” zachęcamy do obejrzenia filmu promującego budowę dwóch dróg obwodowych miasta Przemyśla przygotowanych we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Przemyślu:

Gospodarka
p_z_2015._0003.jpeg
Załóż PROFIL ZAUFANY

Już teraz, możesz wysłać pismo do dowolnego urzędu o każdej porze bez potrzeby osobistej wizyty w instytucji publicznej. Taką możliwość daje Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, w skrócie nazywana ePUAP.