0
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura
trevoci_1.jpeg
TREvoci – koncert trzech tenorów

14 stycznia 2017 r. - z cyklu „Zamkowe Teatralia” - TREvoci – koncert trzech tenorów

Jeżeli ktoś domagałby się opisu tego koncertu w jednym zdaniu,  to musiałoby ono brzmieć następująco: „Porywający wieczór z wytrawnymi, niezwykle sympatycznymi artystami”. A jako dopełnienie należałoby dodać jeszcze dwa słowa: POLECAMY WSZYSTKIM.

Edukacja i sport
puchar karpat.jpeg
Międzynarodowy Puchar Karpat w Narciarstwie Alpejskim pod patronatem Marszałka Sejmu

29 stycznia 2017 r. w godz. 10-14  w Przemyślu odbędą się zawody narciarskie dla osób nieposiadających licencji Polskiego Związku Narciarskiego. Międzynarodowy Puchar Karpat w Narciarstwie Alpejskim patronatem objęli Marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz Przewodniczący Parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej. Zawody organizuje Prezydent Miasta Przemyśla przy współudziale Sejmu RP, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Instytutu Wschodniego.

Organizacje pozarządowe
Plakat_turniej_charytatywny_m_wstęp.jpeg
Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej

Komitetu Organizacyjny  Charytatywnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej na rzecz zmagającego się z  chorobą nowotworową ratownika medycznego Grzegorza Olko, serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu. Turniej rozgrywany będzie według ogólnych zasad halowych i odbędzie się w  hali sportowej POSiR, w sobotę 21 stycznia 2017 roku, w godzinach od 8:45 do 15:00.

"Nasz Przemyśl"
Dawny ratusz w Przemyślu   - aut.  St. Jakubowski.jpeg
Przemyska Rzeczpospolita

aut. Jacek Błoński. „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2007 (Nr 30)

Spacerując ulicami starego Przemyśla, patrzymy z dumą na zmieniające się oblicze wiekowych kamieniczek i krętych, wąskich ulic starówki.  Na nierównym, pochyłym przemyskim rynku, a także w  ciepłych wnętrzach kawiarń i restauracyjek spotkać można mieszkańców miasta i coraz liczniejszych gości, którym można by przytoczyć słowa wiersza z przed ponad pięciuset lat:  

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
List
Wyjaśnienia do artykułu "Przemyśl nie chce nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej?"w "Życiu Podkarpackim"

Artykuł „Przemyśl nie chce nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej”, który ukazał się w „Życiu Podkarpackim” 4 stycznia br. skłania do kilku zdań dodatkowych wyjaśnień, niezbędnych dla zyskania pełnego obrazu przez mieszkańców miasta. Odpowiadając najkrócej na tezy postawione przez autora tekstu – Przemyśl chce nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej, ale nie teraz i nie w miejscu proponowanym przez firmę ABM Wschód.