18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Boże_Ciało.jpeg
Uroczystości Bożego Ciała w Przemyślu. Informacja o utrudnieniach drogowych.

Uroczystości Bożego Ciała w Przemyślu rozpoczną się 26 maja o godzinie 9.00 Mszą św. przy ołtarzu polowym przed kościołem XX Salezjanów. O godzinie 10.00 nastąpi wyjście procesji, która przejdzie ulicami: św. Jana, Grunwaldzką, przez Plac Konstytucji, Most Orląt Przemyskich, Kościuszki, Rynek, Asnyka i Katedralną.

Ołtarze stacyjne będą ustawione na Placu Konstytucji 3 Maja, w Rynku oraz przy obydwóch Archikatedrach.

 

Edukacja i sport
8 medali młodych Przemyślan w Lekkiej Atletyce
8 medali młodych Przemyślan w Lekkiej Atletyce

W dniu 8 maja na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbywały się 58. Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli. Gwiazdą mistrzostw był aktualny mistrz świata w rzucie dyskiem, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie Piotr Małachowski. Na zawodach nie zabrakło również reprezentacji UKS "Tempo 5" z Przemyśla. Przemyślanie przywieźli, aż 8 medali, które zdobyli rywalizując w różnych lekkoatletycznych konkurencjach.

Organizacje pozarządowe
goteborg_1.jpeg
Ponad 20 lat współpracy ze szwedzką fundacją

Od 16 do 19 maja na zaproszenie Fundacji Reningsborg, przedstawiciele Polskiego Towarzystwa do Walki z Kalectwem oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 odwiedzili Göteborg. W wizycie uczestniczyli: wiceprezydent Miasta Przemyśla Pan Grzegorz Hayder, Andrzej Berestecki - dyrektor SOSW Nr 1 w Przemyślu, Barbara Godzień - wiceprezes TWK, Jadwiga Sienkiewicz i Grzegorz Romowicz.

 

"Nasz Przemyśl"
O. Bogusław Dąbrowski wśród ugandyjskiej młodzieży
Obudzić serce i świadomość

aut. Ryszard Kosterkiewicz, styczeń 2005.

Nasza misja w Kakooge

Franciszkanin, ojciec Bogusław Dąbrowski, nie jest przemyślaninem z urodzenia. Spędził w naszym mieście zaledwie 7 lat, ale pozostawił po sobie nie tylko pamięć. Jako katecheta pracował w Szkole Podstawowej nr 3 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. Przez jakiś czas był też spowiednikiem i opiekunem duchowym pensjonariuszy przemyskiego zakładu karnego. Jednak najbardziej dał się zapamiętać jako aktywny organizator i społecznik.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Mer_Truskawca.jpeg
Wspólny projekt z ukraińskim Truskawcem?

Mer Truskawca (Ukraina) Andrij Kulchynskich oraz doradca Mera ds. międzynarodowych Oleh Blazhivskyy byli 1 kwietnia gośćmi Prezydenta Przemyśla. W imieniu gospodarza miasta spotkał się z nimi jego Zastępca Grzegorz Hayder. Głównym tematem rozmowy była możliwość wspólnego aplikowania o dofinansowanie projektu modernizacji parku zdrojowego w Truskawcu oraz podobnych terenów zielonych w Przemyślu (Lipowica). Taką szanse może dać m.in. Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

Gospodarka
wywóz odpadów.jpeg
Ostateczne rozstrzygnięcie przatargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych

Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że 17 maja 2016 r. Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie po rozpatrzeniu odwołania wniesionego przez Odwołującego tj. Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe „TRANSPRZĘT” Czesław Grządziel, jako Lidera Konsorcjum w postępowaniu pn. „Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl” ODDALIŁA odwołanie wniesione wobec dokonanego w dniu 19 kwietnia 2016 r. wyboru oferty najkorzystniejszej, złożonej przez Wykonawcę tj.: Przemyską Gospodarkę Komunalną Sp. z o.o., ul. Słowackiego 104, 37-700 Przemyśl - Lider Konsorcjum.