11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Edukacja i sport
P1.jpeg
„Sprzątanie Świata – Polska” w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

W tym roku odbyła się 23 edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska”.  Jest ona częścią międzynarodowej kampanii na rzecz ochrony środowiska Clean up the World zapoczątkowanej w 1989 roku w Australii. Krajowym koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W tym roku trwała ona od 16 do 18 września. Jej celem było promowanie poszanowania zasobów, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym dbamy o środowisko. Hasłem  tegorocznej akcji  było „Podaj dalej … drugie życie odpadów”.

Rada Miejska
Porządek obrad XXIX (29) Sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 28 września 2016 r.

Uprzejmie zapraszam na XXIX (29) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 28 września 2016 r. (środa) o godz. 9.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
pes120.png
Zagłosuj na Przemyśl w konkursie Lider Ekonomii Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie zakończył ocenę formalną i merytoryczną kandydatur do konkursu „Lider ekonomii społecznej w województwie podkarpackim”. Pozytywną weryfikację przeszły 22 kandydatury, tym samym zostały one nominowane w poszczególnych kategoriach. Na stronie internetowej ROPS trwa głosowanie w trzech kategoriach http://es.rops.rzeszow.pl/

"Nasz Przemyśl"
2 Dzwonkówka u podnóża  Pienin.
Nestor turystyki i literatury krajoznawczej - dr Mieczysław Orłowicz

aut. Ryszard Jóźwik, styczeń 2005

W maju 1959 r. mieszkańcy Jarosławia i Przemyśla mieli okazję spotkania się z nestorem polskiej turystyki i sportu. Na kilka miesięcy przed śmiercią ten organizator nowoczesnego modelu turystyki i administracji turystycznej, autor licznych opracowań krajoznawczych po kraju i Europie dzielił się swoim doświadczeniem z ludźmi turystyki wymienionych miast. Dr Mieczysław Orłowicz związany przez wiele lat z ziemią przemyską zasługuje na bliższe poznanie.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Focha_4.jpeg
Nowe boisko wielofunkcyjne przy ul. Focha

22 września br. oficjalnie zostało oddane do użytku boisko wielofunkcyjne przy Wybrzeży Marszałka Ferdynanda Focha. Inwestycja powstała w ramach jednego z pięciu zwycięskich projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok.

Gospodarka
SOR.jpeg
Konsultacje społeczne projektu "Strategii na rzecz odpowiedzialnego Rozwoju"

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak oraz Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma serdecznie zapraszają na otwarte spotkanie - konsultacje społeczne projektu "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju". Odbędzie si ono 27 września (wtorek) o godz. 11.00 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, ul. Książąt Lubomirskich 6.