1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura
DSCF8683.jpeg
Karnawałowy Koncert dla Przyjaciół Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w wyk. Przemyskiego Big Bandu

4 lutego 2016 r. -Z cyklu „Zamkowe Wieczory Muzyczne”

Pierwszym – jednym z kilku – koncertem karnawałowym 2016 roku na scenie Zamku Kazimierzowskiego był występ Przemyskiego Big Bandu. Ten muzyczny wieczór dedykowany był przyjaciołom Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, wszystkim tym, którzy w różny sposób wspierali działalność istniejącej już dwunasty rok, ale ciągle najmłodszej w naszym mieście instytucji kultury.

Edukacja i sport
lyzwy-2016-11.jpeg
Zawody łyżwiarskie o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1

29 stycznia odbyła się już ósma edycja zawodów łyżwiarskich o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Przemyślu przygotowana przez nauczycieli w-f Andrzeja Makarę oraz Artura Goclona. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało 102 uczniów z przemyskich szkół podstawowych: SP 4, SP 6, SP 11 oraz naszej "Jedynki".

Organizacje pozarządowe
SPES.jpeg
Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym – nabór wniosków 2016

Szanowni Państwo uprzejmie informuję, że rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES...

"Nasz Przemyśl"
Przemyska_legenda.jpeg
Przemyska legenda.

aut. Tomasz Pudłocki, grudzień 2004.

Mało jest osób tak jednoznacznie kojarzonych jak Edward Lech. Bez popularnego „Dziadka” przemyski sport nie miałby tylu pięknych kart na trwałe wpisanych w  lokalną historię. Dla swoich uczniów jak i nauczycieli w-f, pomimo 30 lat od śmierci, nadal pozostał niedoścignionym wzorem.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
podsumowanie_2015.jpeg
Gospodarcze podsumowanie 2015 roku

Prezydent Miasta Robert Choma spotkał się 5 lutego br. z przemyskimi dziennikarzami na konferencji prasowej podsumowującej ubiegły rok. Wraz ze swoim zastępcą Grzegorzem Hayderem przypomnieli najważniejsze inwestycje zakończone w 2015 roku, podstawowe wartości wykonanego już budżetu, a także plany na rozpoczęty już rok.

Gospodarka
podatki.jpeg
Ważne dla mieszkańców Przemyśla - decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego w roku 2016

W związku ze zbliżającym się terminem płatności pierwszej raty podatku od nieruchomości od osób fizycznych pragnę poinformować, że dla wielu mieszkańców będzie to jedyny termin zapłaty, ponieważ w wyniku zmian w przepisach ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, od 1 stycznia 2016 r. w przypadku, gdy wysokość podatku nie przekracza kwoty 100 zł, podatnik zobowiązany jest wpłacić całość kwoty w terminie do 15 marca bieżącego roku.