7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Czwórka_logo.jpeg
Majowy weekend z Czwórką

Majówka z Czwórką zapowiada się niesamowicie aktywnie. W tym roku w programie pojawi się szczególnie dużo atrakcji sportowych i muzycznych. W niedzielę 1 maja Czwórka przeniesie się do Przemyśla, by relacjonować „Bike Town Przemyśl” – imprezę pod patronatem Stacji. Silna ekipa „plenerowa” w składzie: Hania Dołęgowska, Norbert Michalak i Piotrek Galus będzie towarzyszyć rywalizacji na dwóch kołach. Na słuchaczy czekają ekstremalne emocje dzięki audycji na żywo, w której pojawią się ciekawi goście oraz relacje z najważniejszych konkurencji. Rowerowy „PlenAir” rozpocznie się na przemyskim rynku o godzinie 11.00 i potrwa do godz. 13.00.

Kultura
Międzynarodowy Dzień Jazzu.jpeg
Międzynarodowy Dzień Jazzu w Muzeum.

W ostatnią sobotę kwietnia Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej zaprasza na wyjątkowe święto muzyki jazzowej. 30 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Jazzu - z tej okazji na scenie Muzeum wystąpią studenci kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Edukacja i sport
BTP_2016_plakat_#1.jpeg
Bike Town Przemyśl w nowej odsłonie...

Przyjęło się mówić, że coroczny festiwal rowerowy Bike Town Przemyśl to najbardziej widowiskowa, miejska impreza rowerowa rozgrywana w centrum zabytkowego miasta. By sprostać temu wyzwaniu, organizatorzy stworzyli w tym roku program, który nie tylko dostarczy widzom sporego pakietu adrenaliny, ale także zadowoli nawet najbardziej wymagających uczestników rowerowego święta. Dlaczego warto przyjechać do rowerowej stolicy Polski na Majówkę?

Rada Miejska
listy_gratulacyjne.jpeg
Listy - Gratulacje - Podziękowania

                                                    

Organizacje pozarządowe
Konsultacje społeczne - Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Przemyśla na lata 2016-2022.

Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza do przedstawienia  opinii, uwag i wniosków do projektu uchwały Rady Miejskiej w Przemyślu w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Przemyśla na lata 2016-2022...

"Nasz Przemyśl"
O. Bogusław Dąbrowski wśród ugandyjskiej młodzieży
Obudzić serce i świadomość

aut. Ryszard Kosterkiewicz, styczeń 2005.

Nasza misja w Kakooge

Franciszkanin, ojciec Bogusław Dąbrowski, nie jest przemyślaninem z urodzenia. Spędził w naszym mieście zaledwie 7 lat, ale pozostawił po sobie nie tylko pamięć. Jako katecheta pracował w Szkole Podstawowej nr 3 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. Przez jakiś czas był też spowiednikiem i opiekunem duchowym pensjonariuszy przemyskiego zakładu karnego. Jednak najbardziej dał się zapamiętać jako aktywny organizator i społecznik.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Mer_Truskawca.jpeg
Wspólny projekt z ukraińskim Truskawcem?

Mer Truskawca (Ukraina) Andrij Kulchynskich oraz doradca Mera ds. międzynarodowych Oleh Blazhivskyy byli 1 kwietnia gośćmi Prezydenta Przemyśla. W imieniu gospodarza miasta spotkał się z nimi jego Zastępca Grzegorz Hayder. Głównym tematem rozmowy była możliwość wspólnego aplikowania o dofinansowanie projektu modernizacji parku zdrojowego w Truskawcu oraz podobnych terenów zielonych w Przemyślu (Lipowica). Taką szanse może dać m.in. Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

Gospodarka
500+.png
Komunikat w sprawie zmiany miejsca i godzin składania wniosków w ramach programu „Rodzina 500+”

Uprzejmie informujemy, że od dnia 2 maja 2016r. wnioski w ramach programu „Rodzina 500+” przyjmowane będą w y ł ą c z n i e w siedzibie głównej MOPS w Przemyślu przy ul. Leszczyńskiego 3 w godzinach pracy Ośrodka, tj.: