0
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inwestycje

 • List Wyjaśnienia do artykułu "Przemyśl nie chce nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej?"w "Życiu Podkarpackim" 05-01-2017 15:30

  Artykuł „Przemyśl nie chce nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej”, który ukazał się w „Życiu Podkarpackim” 4 stycznia br. skłania do kilku zdań dodatkowych wyjaśnień, niezbędnych dla zyskania pełnego obrazu przez mieszkańców miasta. Odpowiadając najkrócej na tezy postawione przez autora tekstu – Przemyśl chce nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej, ale nie teraz i nie w miejscu proponowanym przez firmę ABM Wschód.

 • euro-park_wislosan_podstawowa.png Powiększenie przemyskiej podstrefy TSSE 30-12-2016 14:48

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2016 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie tarnobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej, przemyska podstrefa została poszerzona o ponad 33 ha. Zwiększenie terenów inwestycyjnych przemyskiej strefy ekonomicznej podyktowane jest zainteresowaniem zakupem gruntów inwestycyjnych przez potencjalnych inwestorów o powierzchniach znacznie przekraczających, te którymi do tej pory dysponowała strefa. Dodatkowymi atutami terenu, o który powiększono strefę  są: możliwość bezpośredniego połączenia kolejowego, dobre skomunikowanie z obwodnicą miasta oraz nieskomplikowana struktura właścicielska. Warto również zauważyć, że proces poszerzenia strefy nie obciążył budżetu miasta.

 • monitroing_3.jpeg Modernizacja Centrum Monitoringu Miejskiego 29-12-2016 15:12

  Działające w Komendzie Miejskiej Policji Centrum Monitoringu Miejskiego, obsługiwane przez przemyską Straż Miejską, przeszło w ostatnim czasie gruntowną modernizację. Pozwoli ona na włączenia do sieci monitoringu nowych punktów, ułatwi pracę obsługującym strażnikom, da możliwość poprawy jakości rejestrowanego obrazu. Z możliwościami Centrum po modernizacji zapoznawali się 28 grudnia Prezydent Miasta Robert Choma, Komendant Straży Miejskiej Jan Geneja oraz Komendant Miejski Policji mł. insp. Wojciech Kiełtyka - to właśnie dzięki pomocy przemyskiej policji udało się zmodernizować pomieszczenia, gdzie zlokalizowany jest monitoring.

 • Skorupki_1.jpeg Remont ul. Skorupki zakończony 21-12-2016 10:39

  Zakończył się remont ul. Księdza Ignacego Skorupki, jednej z bocznych dróg ul. Grunwaldzkiej, ułatwiającej m.in. dojazd do nowo powstającego osiedla na tym terenie miasta. Modernizacja drogi była współfinansowana w 50 proc.przez Infores Management w Przemyślu w ramach porozumienia zawartego z Gminą Miejską Przemyśl.

 • DSC_0331.jpeg Przekazanie terenu pod budowę ronda 15-12-2016 10:40
 • mp3.jpeg Program Mieszkanie Plus nabiera coraz większego tempa 14-12-2016 12:49
 • DSC_0303.jpeg Remont ulicy Żeromskiego 13-12-2016 15:08

  W okresie od 26.10 do 30.11 br. w ramach środków własnych miasta, wykonano remont ulicy Żeromskiego. Zakończono także remont chodnika przy ulicy 22 stycznia oraz drogi wewnętrznej od ulicy Rokitniańskiej, dojazdowej do wspólnot mieszkaniowych.

   

 • Buszkowicka_1.jpeg II etap rozbudowy Buszkowickiej zakończony 01-12-2016 16:21

  Kierowcy korzystający z ul. Rogozińskiego i Buszkowickiej mogą już korzystać z nowo przebudowanego odcinka tej trasy, który zakończył się w ostatnich listopada. 1 grudnia br. teren oddanej już inwestycji wizytował Prezydent Miasta Robert Choma wraz z zaproszonymi gośćmi. Prowadzona w dwóch etapach (2015 – 2016) inwestycja miała na celu wzmocnienie konstrukcji istniejącej nawierzchni, poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszego i samochodowego poprzez zaprojektowanie ciągów pieszych i ścieżek rowerowych oraz przebudowę skrzyżowania z ulicą Borelowskiego z wydzieleniem prawoskrętu.

 • eu_pr.jpeg Termomodernizacja obiektów oświatowych miasta Przemyśla 22-11-2016 10:36
 • konferencja_rond.jpeg W Przemyślu powstanie niedługo nowe rondo 09-11-2016 16:07

  Na konferencji prasowej 9 listopada br. Zastępca Prezydenta Grzegorz Hayder oraz Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich przedstawili podstawowe informacje na temat nowego ronda, które w przyszłym roku powstanie na skrzyżowaniu ulic ulic Krakowskiej, Jana III Sobieskiego, Armii Krajowej, Podpułkownika Kazimierza Gurbiela. W ostatnich dniach otwarte zostały oferty, które złożyli do przetargu przemyskiemu ZDM-owi potencjalni wykonawcy. Budowa po wyborze wykonawcy i podpisaniu umowy formalnie powinna ruszyć w tym roku, zakończy się w roku 2017. Jest to inwestycja współfinansowana przez samorząd miasta Przemyśla i PKN ORLEN na podstawie porozumienia.